Fotovoltaický ohřev vody

Ohřev vody zdarma

Až 8 měsíců

Jednoduchý systém ohřevu teplé vody pomocí sluneční energie. K funkci nejsou potřeba žádné drahé akumulátory. K akumulaci vyrobené energie je využíván bojler s topnou spirálou. Systém zajistí ohřev teplé vody, zdarma až 8 měsíců v roce, pomocí slunce a fotovoltaických panelů.

Hlavní výhody

Jaké hlavní výhody vám přináší fotovoltaický ohřev vody?

Dotace až

90 000 Kč

Získejte státní dotaci na tuto technologii ve výši až 90 000 Kč. Dotaci se státem vyřídíme za vás.

Návratnost investice

3 – 5 let

Velmi rychlá návratnost, která závisí na spotřebě teplé vody v domácnosti a umístění fotovoltaických panelů. Běžně se návratnost pohybuje v rozmezí 3-5 let s roční úsporou až 20 000 Kč.

Provozní náklady

0 Kč

Nulové provozní náklady na provoz a údržbu systému. Systém ke svému provozu nevyžaduje připojení k elektrické síti. Ohřev pomocí elektrické sítě se využívá pouze v zimních měsících při nedostatečném slunečním svitu.

Je vhodný

Pro koho?

Vhodné do každé domácnosti, která k ohřevu vody využívá klasický bojler, ale i tam, kde je k ohřevu teplé vody využíván např. plynový kotel – zapojení jako předehřev. Plynový kotel sepne pouze poté, pokud nemá dostatečně teplou vodu ze sluníčka.

Cena

Celková výše investice se odvíjí od vybraného typu systému, počtu fotovoltaických panelů a náročnosti instalace. Každou nabídku naceňujeme individuálně po obhlídce u zákazníka. V ceně je pak zahrnuta řídící jednotka (regulátor), fotovoltaické panely, konstrukce, instalace, doprava a zaškolení.

Šetřete přírodu

Napište nám

Máte otázky?

Obratem se ozveme

  Kliknutím na tlačítko "Odeslat", souhlasíte se shromažďováním a zpracováním Vašich osobních údajů, jak je popsáno v zásady ochrany osobních údajů.

  Často kladené otázky

  • Obecně ano, záleží však na dalších okolnostech a hlavně na tom, jak jste schopni efektivně využít vyrobenou energii. Zákazníkům navrhujeme individuální řešení vždy dle dané situace a poradíme, jak efektivně využívat vyrobenou energii v průběhu dne.

  • Nikoliv. Vše od návrhu, vytvoření projektu, až po samotnou instalaci, připojení do distribuční sítě a žádosti o dotaci vyřídíme za vás. Následně děláme i online monitoring celého systému, pokud se vyskytne nějaká chyba, jsme schopni neprodleně řešit nápravu.

  • Na každou službu, ať už na instalaci fotovoltaiky, ohřev vody nebo nabíjecí stanice se vztahují státní dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ), které za vás samozřejmě vyřídíme.

  • Vždy se snažíme být transparentní. Rychlost realizace je individuální dle složitosti zakázky a naší aktuální vytíženosti. Běžně máme vše hotové maximálně do tří měsíců od podepsání smlouvy.

  • Nemusí, panely můžeme nainstalovat i mimo střechu vašeho domu. Instalace je možná také na zastřešené terasy, pergoly, garáže apod..

  • V zimě slunce tolik nesvítí a dny jsou kratší, což přímo ovlivňuje i vyrobenou energii, která vám určitě nepostačí ke kompletnímu vytápění. V zimě je potřeba na vytápění využít i nějaký další zdroj. Fotovoltaika má největší produkci výroby energie od března do října.